سازه نمایشگاهی تبلیغاتی

احتمالا تاکنون چند بار در نمایشگاه هایی با موضوعات مختلف شرکت کرده اید. حتما مشاهده کرده اید که غرفه ها اغلب با لوازم و ابزارهای سبک و نمایشی و اجزای پرتابل و قابل حمل ساخته شده اند. سازه نمایشگاهی تجهیزاتی سبک در انواع بسیار گوناگون اما همه با اجزای ساده و قابل جداسازی و حمل و نقل سر هم می شود. بیشترین جلوه ظاهری غرفه ها در نمایشگاه مربوط به چاپ های بنری سطحی آنهاست که در سبک های مختلف با قابلیت تعویض چاپ ایجاد می شوند.

فروش و اجاره سازه نمایشگاهی

استند پاپ آپ

استند پاپ آپ نوعی سازه نمایشگاهی از جنس آلومینیوم است که مدیایی با طرح تبلیغاتی خاص به کمک نوارهای مگنتی روی سطح آن نصب می شود. این ابزار نمایشی با هزینه های خیلی کم برای اجرای شوهای تبلیغاتی و کمپین ها و به عنوان پس زمینه عکاسی در مارکتینگ و معرفی برندهای کسب و کاری استفاده می شود. چاپ تصاویر و برند روی پاپ آپ به وسیله دستگاه چاپ فضای داخلی (indoor) صورت می گیرد. این تصاویر در ابعاد بزرگ با کیفیت و وضوح بالا، جلوه بصری جالب توجهی برای جذب مشتریان ایجاد می کند. به همین دلیل طراحی و کیفیت چاپ تاثیر زیادی در نمایش جذابیت های برند کسب و کاری دارد.

این پشت زمینه های تبلیغاتی در اشکال متفاوت تخت و منحنی با توجه به مساحت فضای در اختیار و سلیقه مشتری و سبک طراحی غرفه های نمایشگاهی سفارشی سازی می شود. بنرها و کتد لمینت ها پرتقاضاترین نمونه های مدیای کاربردی در چاپ پاپ آپ نمایشگاهی و تبلیغاتی هستند. این سازه های جمع و جور و خاص در عین سبک بودن از جنس آلومینیوم بوده و استحکام بالایی دارد. سایز کلی استند با توجه به تعداد شبکه ها یا ماژول ها تغییر پذیر است. طرح مدیای چاپ شده با کمک مگنت به خوبی روی این سازه ها فیکس شده و به صورت ایستاده به نمایش در می آید. در صورتی که این سازه تبلیغاتی به وسیله چراغ های هالوژن نورپردازی شود، جلوه بصری و زیبایی آن دو چندان شده و از فواصل دورتر توجه مخاطبان را به خود جلب می کند.

سازه نمایشگاهی استند ایکس

استند ایکس سازه نمایشگاهی تبلیغاتی

این نوع ابزارهای نگهدارنده بنر، ساده ترین و بصرفه ترین استندهای ایستاده و پراستفاده ترین سازه نمایشگاهی است. چهارچوب ایکس مانندی که به دلیل ساختار ساده و قابلیت جابجایی راحت، یکی از پرکاربردترین ابزارهای اطلاع رسانی و تبلیغات است. این سازه های مرسوم و شناخته شده برای معرفی کسب و کار و برند یا اطلاع رسانی تبلیغاتی در محل های پرتردد قرار می گیرد. مهم ترین اهداف از کاربرد استند ایکس برپایی کمپین های تبلیغاتی، معرفی محصول و برند و خدمات و پروموشن است. این سازه های سبک در غرفه های نمایشگاهی با هدف اطلاع رسانی سریع به مخاطبان نیز استفاده می شود.

اجزای استندهای ایکس گرافیکی یا بنری به راحتی قابل تعویض هستند و در صورت نیاز می توان هر یکی از قطعات استند را جداگانه تعویض کرد. از این ابزار کم جا در همایشها، کنفرانس ها، رستوران و کافه ها، فروشگاه ها و مغازه ها و لابی ها استفاده گسترده ای می شود. متداول ترین انواع چاپ استند ایکس به شکل پلات و لمینت با پوشش مات و براق انجام می شود. متریالی که شرکت های تولید کننده برای ساخت این سازه ها به کارمی برند متنوع است. اما پرمصرف ترین نوع استندها از جنس پلاستیک و آلومینیوم است.

بر همین اساس قیمت این سبک از استندها با توجه به جنس و ابعاد آن و نوع چاپ سفارش داده شده متفاوت خواهد بود. مهم ترین بخش استند پایه های آن یا چهارچوب اصلی آن است که باید کاملا محکم وقابل تنظیم باشد. استحکام کششی سازه در کنار طراحی بنر براق، تبلیغات را به بهترین نحو به نمایش می گذارد. تفاوت در ابعاد استندها به کارایی آن در مکانهای مختلف مانند غرفه های نمایشگاهی و فروشگاهی بستگی دارد.

استند کاتالوگ چه کارایی دارد؟

بعد از دو مدل سازه نمایشگاهی و تبلیغاتی سبک که معرفی شد، لازم است انواعی از ابزارهای جانبی و مکمل آنها را نیز بشناسیم. احتمالا مشاهده کرده اید که در غرفه های نمایشگاهی یا شرکتها و مجموعه های تبلیغاتی استندی برای قرار دادن کاتالوگها و تیزرهای تبلیغاتی وجود دارد. داخل این وسیله ساده نظم دهنده می توان انواع برگه ها و کاتالوگهای تبلیغاتی شرکت را که معرفی محصولات و خدمات هستند، با چیدمان دلخواه در معرض نمایش بازدید کنندگان قرار داد. از آنجایی که این روزها در محیط شرکتها و کمپانی های تجاری بحث دکوراسیون و چیدمان داخلی بسیار مورد توجه قرار دارد، این استندها با فرم های دکوراتیو زیبا به جذابیت بصری فضا می افزاید. از این استندها می توان در مکانهای متنوعی مانند کلینیکهای پزشکی و دندانپزشکی، دفتر روزنامه ها و مجلات و انواع فروشگاه های لوازم خانگی و… برای قرار دادن بروشورها و انواع محتواهای دیگر به شکل های مختلف استفاده کرد.

اجاره سازه نمایشگاهی

میز کانتر؛ سازه نمایشگاهی پیشخوان

هنگامی که از انواع سازه نمایشگاهی مانند پاپ آپ صحبت می کنیم، باید جایگاهی را برای حضور مدیر فروش یا مارکتینگ و یا کارآفرینان و ایده پردازان صاحب برند در نظر بگیریم. میز کانتر یکی از پرکاربردترین سازه های تبلیغاتی قابل استفاده در فروشگاه ها، مراکز خرید و مال ها و سایر اماکن تجاری است. این سازه ها به صورت میزهای بزرگ و کوچک با برچسب بنرهای تبلیغاتی و در رنگها و لوگوهای مختلف طراحی می شود. در پشت این کانترها اپراتوری قرار می گیرد و به معرفی برند و مارکتینگ می پردازد.

این سازه نمایشگاهی اشکال مختلفی به حالت تخت یا منحنی دارد و با ابعاد یک نفره و دو نفره طراحی می شود. بدنه این کانترها مستحکم بوده و روی سطح میز مانند آن می توان محصولات مختلف را برای پرزنت قرار داد. یکی از نمونه های جدیدتر این سازه ها بخش تاج مانندی در بالای سر اپراتور دارد که به وسیله دو میله کناری به بدنه اصلی وصل می شود. در این بخش تابلو مانند می توان لوگوی شرکت و یا هر نوع شعار و پیام برند را برای جلب توجه بیشتر مشتریان چاپ کرد. چاپ های نصب شده روی این سازه از نوع چاپ دیجیتال است.

سازه نمایشگاهی

استند رول آپ نمایشگاهی

استند رول آپ هم یک سازه نمایشگاهی و از ابزارهای مدرن تبلیغاتی عصر جدید است. مزیت بزرگ این نگهدارنده های بنر این است که قابلیت جداسازی قطعات و تا شدن دارند و در نهایت داخل یک کیف مخصوص جای می گیرند. این استندهای تبلیغاتی استحکام و ایستایی بسیار خوبی دارند و به کمک دو میله موازی  از پشت سازه نگهداشته می شوند. انواع چاپ های سولیت، بنر اکو سالونت، پلات و لمینت مات و براق و… با ابعاد مختلف را می توان روی رول آپ پیاده سازی کرد. استند رول آپ یکی از عناصر اصلی مکمل نمایشگاه هاست.

پیشنهاده مطالعه بیشتر اسپیس سازان ایران

میانگین: 5 / 5. تعداد: 5