غرفه نمایشگاهی

معرفی اهداف ساخت غرفه نمایشگاهی و بخش های مختلف غرفه

غرفه سازی به عنوان یکی از شگردهای تبلیغاتی مورد توجه قرار می گیرد. غرفه نمایشگاهی در بسیاری از کشورهای صنعتی با مدیریت مستقل مدنظر قرار می گیرد. در واقع برای ساخت غرفه برنامه ریزی جامع و متمرکزی انجام می شود. تمام این اقدامات در راستای جلب نظر مشتری و دستیابی به سود بیشتر حائز اهمیت است.

اهمیت ساخت غرفه نمایشگاهی

تجربه نشان می دهد صاحبان کسب و کار و مدیران شرکت هایی که بر روی غرفه سازی نمایشگاهی مانور می دهند، در کسب سود موفق تر هستند. در واقع آن ها در غرفه نمایشگاهی از شگردهای جلب مشتری کمک می گیرند. وجود یک تیم متخصص و کارآمد می تواند گزینه خوبی برای ساخت غرفه حرفه ای باشد. غرفه های حرفه ای با شگردهای بازاریابی تلفیق می شوند. از این رو برای جلب نظر مشتری کارایی قابل توجهی دارند. شرکت های با سابقه در ساخت و تحویل غرفه نمایشگاهی موفق تر عمل می کنند.

کف سازی غرفه

زمانی که نکات مهم بازاریابی در غرفه سازی نمایشگاهی اعمال می شود، مشتریان بیشتر با فضای غرفه درگیر می شوند. درگیر شدن مشتریان با فضای غرفه ها به معنای فروش بیشتر و کسب سود می باشد. غرفه نمایشگاهی می تواند هویت و کسب و کار شما را بهتر از هر چیز دیگری نشان دهد. در واقع این دکوراسیون در حکم کارت شناسایی و هویت کسب و کار است. بنابراین نباید از اهمیت ساخت غرفه نمایشگاهی غافل شوید.

غرفه نمایشگاهی باید با ویژگی های خاصی مورد استفاده قرار بگیرد. در این صورت می تواند زمینه برای کسب و کار موفق را ایجاد نماید.

جذابیت به عنوان یکی از پارامترهای مهم در ساخت غرفه مدنظر قرار می گیرد.

غرفه های نمایشگاهی دکوراسیون کسب و کار را تشکیل می دهند. بنابراین باید به شکل هماهنگ با نوع برند و کالای فروشی انتخاب شوند.

در هر ساخت و سازی یک پیام برای مخاطب و مشتری نهفته است. این پیام توسط طراح در ساخت غرفه نمایشگاهی مدنظر قرار می گیرد.

نکات مهم در غرفه سازی نمایشگاهی

طراحی غرفه باید با موقعیت مکانی هماهنگی لازم را داشته باشد.

برای ساخت غرفه نمایشگاهی باید به ابعاد و اندازه غرفه توجه کنید. ابعاد غرفه ها بر حسب سلیقه و نظر مدیران و صاحبان شرکت مشخص نمی گردد. بسیاری از افراد گمان می کنند غرفه های بزرگ پرستیژ شغلی را بالا می برند و تاثیر مثبتی در برندینگ کالا دارند. بهتر است برای غرفه سازی نمایشگاهی از استانداردهای تعریف شده کمک بگیرید. در واقع این اندازه با توجه به نوع کالا، تعداد کالا، فضای لازم برای تشریفات و … تخمین زده می شود.

تفکیک فضا در طراحی غرفه

در غرفه نمایشگاهی می توان تفکیک فضاهای مختلف را مشاهده کرد. فضای نمایشگاهی به بخش های مختلف مبلمان اداری، فضای مشاوره، اطلاع رسانی، فضای پذیرایی و خدمات، فضایی برای نمایش کالا، فضای آموزش و فضای انبار(ذخیره کالا)قابل تفکیک است.

کف سازی غرفه

بخش اطلاعات در غرفه نمایشگاهی از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع افراد از طریق همین فضا با عملکرد، کالاهای شرکت و … آشنا می شوند. اطلاع رسانی موفق می تواند در جلب رضایت مشتری اهمیت زیادی داشته باشد. تقریباً تمامی مشتریان از طریق اطلاع رسانی اولیه به فعالیت و کالاهای شرکت علاقه مند می شوند. راهنمایی، جواب سوال مشتریان، معرفی تخفیف ها و هدایای شرکت، دریافت بروشورها و … مربوط به قسمت اطلاع رسانی غرفه نمایشگاهی می باشد.

در بخش نمایشی غرفه می توان کالاها، خدمات و محصولات را مشاهده کرد. کارشناس فروش، مسئول غرفه و کارشناس فنی کادر بخش نمایشی غرفه ها را تشکیل می دهند. بازدید کنندگان در هنگام مراجعه به بخش نمایشی غرفه ها می توانند از نزدیک با محصولات غرفه آشنا شوند.

بخش مشاوره و مذاکره در فضاهای نمایشگاهی اهمیت زیادی دارد. در واقع این بخش می تواند بازدید کنندگان را برای خرید یا انتخاب آماده نماید. در قسمت مشاوره می توان اطلاعات مربوط به توانایی های شرکت، مزیت خرید محصول و … را به مشتری توضیح داد.

بخش پشتیبانی غرفه نمایشگاهی می تواند به دو شکل قابل رویت یا غیر قابل رویت باشد. بخش قابل رویت مبلمان اداری، بازدید کنندگان و …را شامل می شود. بخش غیر قابل رویت نیز شامل فضای انبار، استراحت، آبدارخانه و …. می شود.

ممکن است بخشی از غرفه نمایشگاهی نیز به فضای آموزش اختصاص یابد. در این فضا آموزش های لازم درباره روش های جذب مشتری، معرفی شرکت، نحوه فعالیت و عملکرد شرکت و … به افراد داده می شود.


کانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

Instagram
Telegram

لطفا مطالب ما را به اشتراک بگذاریـــد

میانگین: 4.6 / 5. تعداد: 9