اسپیس فریم تونلی

اسپیس فریم تونلی، نمونه ای از اسپیس فریم ها بوده و کاربرد زیادی دارد. برای طراحی این اسپیس فریم ها، باید دقت زیادی داشته و با کمک سازه، پیچ و بست اسپیس فریم، می توان سازه ها را به هم متصل کرد. اگر می خواهید به اطلاعات کاملتری در این خصوص دست پیدا کنید، با ما همراه شوید.

اسپیس فریم تونلی چیست؟

اسپیس فریم تونلی، نمونه ای از اسپیس فریم ها بوده و به راحتی قابلیت اجرا دارد. اسپیس فریم تونلی را عموما با چادر می پوشانند. سازه سوله نیمه گرد، عموما برای سالن های موقت بدون ستون کاربرد داشته و برای مراسمات و کنسرت ها از آن استفاده می کنند. برای ساخت سالن موقت و دائم، از اسپیس فریم مدل تونلی استفاده می شود.

اسپیس چهار کرو

اسپیس فریم تونلی را به نام چهار کرو نیز می شناسند. به این دلیل که برای ساخت این سازه از 4 کرو استفاده شده است، به این نام خوانده می شود. از به هم وصل کردن چهار عدد کرو 3.60 متری یک سازه تک لا ایجاد می شود. این سازه ی تک لا از چهار عدد کرو تشکیل شده است. برای اینکه این یک لا پر شده و به خوبی نشان داده شود، از فریم صاف کمک می گیرند. این مدل سازه، ویژگی خاصی دارد که آن را از سایر نمونه ها متمایز کرده است. می توان طول سازه را زیاد در نظر گرفت و محدودیتی برای آن وجود ندارد. برخلاف دهنه و عرض اسپیس فریم مدل تونلی که محدودیت داشته و باید اندازه ی مشخصی داشته باشد.

ویژگی ها و کاربرد اسپیس فریم تونلی

اسپیس فریم تونلی را می توان تا عرض 10 متر برای سالن های بدون ستون استفاده کرد. میزان دهنه همانطور که گفتیم، محدودیت داشته و برای این سالن ها نیز می توان اندازه ی دهنه را تا 14 متر در نظر گرفت. اسپیس فریم تونلی یا اسپیس چهار کرو را به عنوان کاربردی ترین سازه ها در نظر می گیرند. از این نمونه، برای ساخت سالن و سوله کمک می گیرند. در نمایشگاه هایی که اکثر کسب و کار ها غرفه دارند نیز می توان از این نمونه اسپیس فریم استفاده کرد و زیبایی خاصی به نمایشگاه داد. غرفه های نمایشگاهی را با کمک نمونه های مختلف اسپیس فریم می توانند بسازند یا حتی برای این موضوع، افراد اقدام به اجاره اسپیس فریم می کنند. اسپیس فریم مدل تونلی، غرفه ی شما را متمایز و متفاوت می کند.

طراحی و ساخت اسپیس فریم تونلی با توجه به فضایی که در اختیار دارید، انجام می شود. اگر فضای زیادی در اختیار داشته باشید، این سازه طراحی منحصر به فردی پیدا می کند. برای خرید اسپیس، به این موارد توجه داشته باشید تا بتوانید با توجه به فضای مورد نیاز خود بهترین انتخاب را داشته باشید. هر کسی می تواند بسته به نوع شغل، از نمونه های مختلف اسپیس فریم ها استفاده کند. اسپیس فریم تونلی مانند سایر اسپیس فریم ها، انتخابی اقتصادی و مناسب برای اجرا در محیط های کوچک و بزرگ است. از آنجا که اسپیس فریم تونلی ستون ندارد و در فضای باز هم قابلیت اجرا دارد، می توان برای پارکینگ هم از آن استفاده کرد.

طراحی سازه اسپیس

برای طراحی و ساخت سازه اسپیس، بعضی شرکت ها خدماتی را ارائه می دهند. همچنین می توانید از شرکت های معتبری که فروش اسپیس فریم را انجام می دهند، کمک بگیرید. امروزه، اسپیس فریم ها را در موارد زیادی استفاده کرده و این سازه ها کاربرد های زیادی دارند. اما افراد باید با توجه به کاربری خود، سازه اسپیس فریم مناسب را انتخاب کنند. طراحی و ساخت اسپیس فریم تونلی، نیازمند مهارت و تخصص بالایی بوده و طراحی اسپیس فریم تونلی با توجه به چیزی که مد نظر شما است انجام می شود.

مزایای اسپیس فریم تونلی

امروزه، اسپیس فریم ها در موارد زیادی کاربرد دارند. اما دلیل استفاده از آن ها چیست؟ این سازه ها، سبک بوده و حمل و نقل آسان و راحتی دارند. نیاز نیست چند نفر برای جابه جایی اسپیس فریم تونلی دست به کار شوند. این سازه، به راحتی در دسترس بوده و قابلیت اجرا دارد. با توجه به طرحی که مد نظر شماست، می توان این سازه ها را طراحی و اجرا کرد. اسپیس فریم ها، سازه هایی محکم بوده و جایگزین خوبی برای دیوار های آجری و تقسیم کردن قسمت های مختلف یک قطعه از زمین می باشند. با کمک آن ها، می توان فضا ها و غرفه های زیادی را در یک نمایشگاه ایجاد کرد. اما مزایای اسپیس فریم تونلی چیست که آن را به یک محصول پر فروش تبدیل کرده است؟
یکی از مزیت های اسپیس فریم تونلی این است که می توان آن را در بالاترین سرعت ساخت. اما این تنها مزیت این نوع اسپیس فریم نمی باشد. در کنار سرعت نصب بالای اسپیس تونلی، این سازه محکم نیز می باشد. در محکم بودن سازه، شکل و جنس آن بی تاثیر نیست. به همین دلیل بسیاری از افراد که به دنبال ساخت سالن و سوله مستحکم هستند، این نوع سازه را انتخاب می کنند. این نوع سازه، در معماری های قدیم برای ساخت خانه ها، پل ها و … کاربرد داشته و از نظر معماری بنا هایی که حالت کروی دارند به خوبی فشار را به زمین منتقل می کنند.

دلیل طراحی اسپیس فریم تونلی نیز ویژگی منحصر به فرد انتقال فشار آن می باشد. در اسپیس فریم تونلی فشار روی سازه به سمت پایه و ستون منتقل شده و در نهایت به زمین وارد می شود. این نمونه از هدایت فشار در سایر سازه های اسپیس فریم وجود ندارد. از طرفی، قیمت اسپیس فریم نسبت به نمونه های مشابه مقرون به صرفه بوده و می تواند زیبایی خاصی به فضا دهد.

میانگین: 0 / 5. تعداد: 0